Dieta bez glutenu i laktozy

Catering bez glutenu i laktozy - tło

Catering dietetyczny bez glutenu i laktozy Warszawa – dla kogo będzie najlepszy?

Dieta bez glutenu i laktozy cieszy się ostatnimi czasy sporym zainteresowaniem. W dużej mierze wynika to z mody, ale też zdecydowanie większej świadomości na temat zdrowego żywienia. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad dietą pudełkową bez nabiału, sprawdź, komu ją polecamy!

Bez glutenu i laktozy – czy to fanaberia?

Coraz częściej słyszymy zewsząd o nietolerancji laktozy lub skutkach ubocznych częstego spożywania glutenu. Warto w tym momencie wspomnieć, że kiedyś wszystko to było klasyfikowane jako tak zwana skaza białkowa i błędnie zakładano, że dotyczy wyłącznie niemowląt i małych dzieci. Teraz jednak już wiadomo, że mnóstwo dorosłych także nie może spożywać przez to mlecznych produktów. Wielu specjalistów uważa nawet, że dorośli w ogóle nie powinni jadać nabiału – co bywa ciężkie do wykonania w praktyce. Gluten natomiast (a właściwie konieczność jego odstawienia) robi zawrotną karierę dopiero od niedawna. O czy mowa? O mieszaninie białek roślinnych występujących w ziarnach większości zbóż, na przykład żyta, pszenicy i jęczmienia. Oznacza to, że spotykamy je w jasnym pieczywie i makaronach, niektórych kaszach i wielu wypiekach, co znacznie utrudnia uniknięcia tego składnika.

Dla kogo dieta bez nabiału?

Dieta pozbawiona wspomnianych składników nie zrobiła tak zawrotnej kariery bez powodu. Komu służy najlepiej, że tyle osób się nią interesuje? Oto lista:

  1. Chorym na celiakię (trwałą nietolerancją glutenu), nadwrażliwym na gluten oraz uczulonym na pszenicę. Większość z nich zazwyczaj zdiagnozowana jest już w dzieciństwie lub w wieku nastoletnim.
  2. Posiadaczom wrażliwego układu trawiennego. Warto wspomnieć, że większość pieczywa dostępnego w sklepach to produkty głęboko mrożone, co szkodzi naszym jelitom – lecz niektórzy odczuwają to mocniej.
  3. Uczulonym na białko mleka krowiego, chorym na mukowiscydozę lub rotawirusy. To również rzadko jest zaskoczenie, bo tego typu problemy szybko wychodzą na jaw
  4. Osobom posiadającym skłonności do nawracających wzdęć i zaparć. Niestety oba te składniki są pod tym względem bardzo drażniące.
  5. Cierpiącym na nawracające problemy skórne (trądzik u osób dorosłych, zakażenia bakteryjne lub stany zapalne na skórze).

Jak widać, lista wskazań jest całkiem spora. Czy znajdujesz się w tej grupie?

Jak to zrobić w praktyce?

Zrezygnowanie z glutenu i laktozy może nieść za sobą spore korzyści. Jednak lista produktów (a w konsekwencji także i dań), które je zawierają, jest naprawdę długa – dlatego trudno je konsekwentnie wyeliminować z diety. Jak to zrobić w rozsądny sposób i bez potrzeby rezygnowania z jedzenia normalnych posiłków? Całkowita zmiana swoich przyzwyczajeń żywieniowych bywa czasochłonna i problematyczna. Dobrym wyjściem będzie dieta pudełkowa; dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymasz gotowe posiłki, które będą przygotowane bez szkodzących Ci składników, lecz będą nadal pełnowartościowe. Jeśli brak Ci czasu na poszukiwanie odpowiednich produktów, zamów catering dietetyczny i ciesz się smacznymi posiłkami bez potrzeby jakichkolwiek wyrzeczeń.

Gotowa dieta bez glutenu i laktozy

Od lat miałam problemy zdrowotne i nie wiedziałam dlaczego. Okazało się, że problemem są nietolerancje pokarmowe, w tym laktozy i glutenu. Ponieważ niezbyt wiedziałam, jak gotować i co jeść, żeby sobie nie szkodzić, zdecydowałam się na catering dietetyczny i jestem bardzo zadowolona. Hit Dieta naprawdę uważa na to, co znajduje się w posiłkach, więc mogę spokojnie polecić ich diety.

Oliwia, 26 lat

Zawsze myślałem, że jedzenie bez glutenu i laktozy jest bez smaku i nie ma sensu próbować takiej diety, jednak posłuchałem się zaleceń lekarza i postanowiłem spróbować. Catering wybrałem bez głębszego namysłu, ale okazało się, że dobrze trafiłem. Posiłki są smaczne, nie odczuwam żadnych braków mimo całkowitej zmiany sposobu odżywiania.

Oskar, 23 lata

Ostatnimi czasy zrobiło się głośno o tym, że niektóre składniki warto dla swojego zdrowia wyeliminować z diety, dlatego postanowiłam spróbować jeść bez glutenu i laktozy. Teraz Hit Dieta dostarcza mi posiłki, dzięki którym mogę bez większych problemów wytrwać w tym postanowieniu. Jestem bardzo zadowolona, myślałam, że diety pudełkowe są nijakie, a ta jest bardzo smaczna.

Marta, 24 lata

Ikona Jabłko - spadek wagi

Poprawa sylwetki

Dieta bez glutenu - gluten free

Bez glutenu

Ikona - bez wzacniaczy smaku

Bez wzmacniaczy smaku

hitdieta

Nasze diety dowozimy w całej Warszawie i okolicy. Jedz zdrowo i smacznie z hit dietą!

DIETA NA TELEFON

Zamów swój zestaw już teraz!

+48 22 290 68 68