Catering Fodmap

Catering fodmap - tło

Catering Fodmap – do kogo jest kierowany?

Wśród ogromnej ilości diet do wyboru stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się nowość – dieta Fodmap. Na czym polega i kto powinien zacząć się odżywiać w ten sposób? Poniżej znajdziesz stosowne wyjaśnienia.

Jelito na cenzurowanym

Wydawało Ci się, że znasz wszystkie możliwe diety, a ta nazwa brzmi obco? Otóż Fodmap to dieta stworzona z myślą o osobach cierpiących na zespół jelita drażliwego, a to schorzenie odkryte i sklasyfikowane stosunkowo dawno ( bo w 1892 roku), lecz zaczęliśmy głośno o nim mówić dopiero dwie dekady demu. Polega na nawracających dolegliwościach układu trawiennego, boleściach i skręcaniu w jelitach, wzdęciach i biegunkach. Niestety, nie istnieje jedna ścieżka leczenia, która pozwoliłaby przysłowiowy raz na zawsze pozbyć się tej choroby. Jedyną opcją na złagodzenie objawów, a co za tym idzie, normalne funkcjonowanie jest trzymanie odpowiedniej diety – diety Fodmap.

Na czym polega ten sposób odżywiania? Najważniejszym jest wyeliminowanie produktów węglowodanowych, które łatwo ulegają procesowi fermentacji – to one są pożywką dla rozwoju szkodliwych bakterii w jelicie, a także ostrych przypraw, które są dlań drażniące. Część chorych nie może jadać także czosnku w formie surowej, grzybów, lub innych ciężkostrawnych składników.

Catering Fodmap Warszawa na Twoje kłopoty

Jeśli i Ty należysz do grupy osób zmagających się z zespołem jelita drażliwego, z pewnością dobrze już wiesz, że musisz uważać na to, co jesz. Każdorazowe zastanawianie się nad tym, co nam wolno włączyć do posiłku, a czego lepiej nie jadać bywa męczące. Z tego powodu polecamy usługi cateringu dietetycznego, który dostarczy Ci odpowiednio skomponowany jadłospis, a także gotowe potrawy.
Jeśli masz wątpliwości wobec tego pomysłu, pamiętaj, że możesz najpierw skorzystać z dnia próbnego!

Gotowa dieta pudełkowa fodmap
Ikona zdrowe jelita

Zdrowe jelita

Ikona - bez wzacniaczy smaku

Bez wzmacniaczy smaku

Ikona zdrowe produkty

Tylko zdrowe produkty

hitdieta

Nasze diety dowozimy w całej Warszawie i okolicy. Jedz zdrowo i smacznie z hit dietą!

DIETA NA TELEFON

Zamów swój zestaw już teraz!

+48 22 290 68 68