Dieta wegetariańska

1000-2500 kcal

1000-2500 kcal

Dieta Wegetariańska

Co wyróżnia dietę?

 

Dieta ta jest skierowana do osób, które z przyczyn osobistych lub zdrowotnych muszą wyeliminować ze swojego menu spożywanie mięsa. Prawidłowo skomponowana, pełnowartościowa dieta wegetariańska pomaga zapobiegać wielu chorobom takim jak: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie i wiele innych.

Jest to dieta lekkostrawna cechująca się dużą ilością warzyw i owoców oraz występowaniem produktów sojowych. Przygotowując dietę wegetariańską, wykorzystujemy wszelkiego rodzaju węglowodany w postaci kasz, ryżów, makaronów i pieczywa; tłuszczy roślinnych czy produktów odzwierzęcych takich jak produkty mleczne i jajka.

Dieta wegetariańska – zalety i wskazania

Nie wnikając w kwestie światopoglądowe, przejście na dietę wegetariańską ma sporo zalet. Należy do nich przede wszystkim wzbogacenie organizmu o ogromna ilość mikro i makroelementów oraz witamin, a także spory spadek wagi. Wynika to z tego, że mięso, które obecnie możemy kupić w sklepie, zazwyczaj jest nafaszerowane wspomagaczami, a zwierzęta, z których jest pozyskiwane, bywają hodowane niekoniecznie w dobrych warunkach – pomijając aspekty etyczne, to także odbija się na ich zdrowiu. Dieta wege wskazana jest także dla osób nietolerujących laktozy oraz cierpiących na chorobę Hashimoto. Chwali ją też sporo diabetyków. To dobra opcja także dla osób, które chcą się poczuć lżej i pozbyć złogów z organizmu, albo poprawić stan swojej skóry; nabiał bowiem często powoduje stany zapalne.

Catering wegetariański wprost pod Twoje drzwi

Większość z nas od dziecka uczona jest jeść produkty pochodzenia odzwierzęcego i rezygnując z nich, niejednokrotnie mamy problem, czym zastąpić te składniki. Decydując się na catering dietetyczny z wegetariańską opcją żywieniową, odpada Ci potrzeba samodzielnego zastępowania jednych produktów innymi i kombinowania, jak to zrobić, aby naszemu organizmowi nic nie brakowało – wszystko, co potrzebne zostanie Ci dostarczone.
Czy to Warszawa, czy inne miasto, robienie zakupów, szukanie ekologicznych produktów zajmuje mnóstwo czasu – a można poświęcić go na znacznie przyjemniejsze sprawy.

Dlatego sprawdź naszą ofertę jeszcze dziś – w razie potrzeby doradzimy i pomożemy.

Pełnowartościowa

Lekkostrawna bez mleka i jaj

Dania bezmięsne

hitdieta

Nasze diety dowozimy w całej Warszawie i okolicy. Jedz zdrowo i smacznie z hit dietą!

DIETA NA TELEFON

Zamów swój zestaw już teraz!

+48 22 290 68 68