Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu współpracy z cateringiem dietetycznym – to wspaniale! Od teraz będziesz regularnie spożywał odpowiednio skomponowane i zdrowe posiłki. Jednak najpierw musisz wybrać dostawcę swojej diety. Dziś pokażemy Ci, jak wybrać najlepszy catering dietetyczny w Warszawie. Zapraszamy!

Skrojone idealnie pod potrzeby

Mogłoby się wydawać, że wybór dostawcy diety pudełkowej nie powinien stanowić większego problemu, ani być skomplikowany. Jednak, aby być zadowolonym przede wszystkim ze smaku, a później, w konsekwencji z efektów swojej diety, nie można po prostu kliknąć “zamów” przy pierwszej ofercie cateringowej, jaka wyskoczy nam w wyszukiwarce. Sposób, w jaki się żywimy to kwestia nie tylko smaku, ale i zdrowia – a ono, jak wiadomo jest zawsze najważniejsze (a przynajmniej powinno być). Oznacza to, że najpierw powinniśmy dokładnie przeanalizować swój stan zdrowia, zastanowić się, ilu kalorii potrzebujemy, jakie mamy braki w organizmie, a także jakie są nasze założenia treningowe lub dietetyczne. Dopiero gdy będziemy mieć pełen obraz dzięki wszystkim wymienionym powyżej czynnikom, możemy zacząć szukać firmy, której usługi będą nam odpowiadały. Okazuje się, że nie każda firma cateringowa ma takie samo menu, dlatego, aby uniknąć późniejszych problemów, warto poświęcić chwilę dłużej na dogłębny research.
Pootwieraj w wyszukiwarce oferty kilku firm i porównaj wszystkie istotne aspekty. Za chwilę omówimy je dokładniej.

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Oto czynniki, na które warto zwracać uwagę podczas swoich poszukiwań cateringu idealnego:

  1. Lokalizacja – jak nietrudno zgadnąć, im bliżej, tym lepiej. To gwarancja świeżości, szczególnie istotna w okresie letnim, gdy żywność szybko się psuje, a jej transport robi się nieco bardziej problematyczny
  2. Cena – to oczywiste, że nikt nie chce przepłacać. Jednak w tym wypadku taniej wcale nie równa się lepiej. Dobrej jakości produkty spożywcze mają swoją cenę, a umiejętności kucharza również wymagają pewnej kwoty – uważamy, że w tym wypadku warto ją zapłacić.
  3. Dostępne diety – każdy z nas ma inne potrzeby, stan zdrowia i cele dietetyczne, dlatego dobrze jest wybrać dostawcę, który ma w ofercie wiele opcji do wyboru; wszak bardzo możliwe, że z czasem będziesz chciał nieco zmienić swoją dietę.
  4. Opakowania – większość cateringów używa podobnych, szczelnie zamykanych folią pudełek, jednak niektórzy decydują się na materiały bardziej ekologiczne, pochodzące z recyklingu lub biodegradowalne. W dobie wszechobecnego plastiku to ważny aspekt, którego lepiej nie ignorować.
  5. Dostawa – zazwyczaj dostawa pudełek z posiłkami jest darmowa, to znaczy wliczona w cenę usługi, jednakże zdarza się, że tereny podmiejskie są objęte osobnym cennikiem. Dla pewności i jasności obrazu zawsze dopytaj o ten aspekt.

Hit Dieta – opcja dla Ciebie

Catering dietetyczny Hit Dieta spełnia wszystkie powyższe założenia, dzięki czemu jest idealnym kandydatem na Twojego dostawcę codziennych posiłków. Firma oferuje diety w zakresie od 1000 do 4000 kcal, a także dietę wegetariańską, dla diabetyków i wiele innych. Możesz sam wybrać porę dostawy (darmowej na terenie wszystkich dzielnic Warszawy) i cieszyć się zdrowym posiłkiem bez żadnych problemów.